Bir önceki yazımı okuduysanız az çok kendimi radyoya, yani hazırcılığa bıraktığımı söylediğimi hatırlarsınız. Her ne kadar müzik seçiminde kendi fikirlerimin ön planda olmasını sevsem de radyobozcaada (link) fikirlerimi bir parça değiştirdi diyebilirim.

Tesadüfen tanıştım. Beraber çalıştığım bir iş arkadaşıma, zor anında bir parça işten uzaklaşması adına beğendiğim neşeli bir şarkı yolladım. Karşılığında o da bana radyonun linkini. Sonuçta bende Çanakkale’liyim. Bir anda ısınıverdim radyonun çaldıklarına ve sonrasında da dinleyebilmek için kaydettim.

İnternette yaptığım araştırmalarda çok fazla bilgi bulamadım. Sonrasında da çok ilgilenmedim açıkçası. Bu sefer ne ile ilgili olduğu değil de ne aldığım daha önemli oldu. Evdeki sessizliği mutlu ortak bir paydada bozuyor ve gülümsemelerimize neden oluyor.

Çaldıklarından pek bahsetme niyetlisi değilim, keşfetme şansı sizin. FM bandında yayın olarak bir frekansı var mı bilmiyorum veya varsa da İzmir’de olacağını pek zannetmiyorum ama internet bu konuda hepimizin dostu. Aşağıda dinlemek için linkleri bırakıyorum. İnternet sayfasından da bu linklere hatta Bozcaada’nın fotoğraflarına ulaşabilirsiniz.

Radyo Bozcaada

Web Sayfası üzerinden dinlemek için

Winamp tarzı programlarda dinlemek için

Vtuner tarzı uygulamlar ile Amfi üzerinden dinlemek için link (benim tercihim)

http://radyobozcaada.canliyayinda.com:4000/stream

Umarım sizde beğenirsiniz…