Gözümüz gibi baktığımız plaklarımız ve çok sevdiğimiz pikabımız biraz ilgi istemektedir. Bunun için ise dikkat etmemiz gereken iğne kol ağırlığıdır. Böylelikle daha doğru bir şekilde plağa temas sağlanacak ve daha doğru ses aktarımı sağlanacaktır. Ayrıca plaklarınızın sağlığı açısından da oldukça önemlidir.

İlk olarak: sabırlı olun. Bu işlem için acele etmeyin. Aslında, kazaları önlemek için kendinizi yavaşlatmaya ve konsantre olmaya zorlayın. İkincisi, aşağıdaki talimatları okuyorsanız ve pikap üreticisi aşağıdakiler çelişen bir yöntem önerebilir, o zaman bunun yerine üreticinin talimatlarını izleyin.

Kol ayarına başalamdan önce önemli diğer konu da pikabımızın bir su terazisi yardımı ile düz konumda olduğundan emin olmaktır.

Madde 1 : Öncelikle anti-skating ayarını sıfıra getirin.

Anti-Skating – Ayarı “0” yapıyoruz.

Madde 2 : iğne takılı iken astronot yürüyüşü de diyebileceğimiz bir şekilde kolun dengede olması için gerekli ayarlamayı yapın. bunu yaparken kolun arkasındaki ağırlığı döndürmelisiniz.

Denge – Namı diğer astronot yürüyüşü

Madde 3 : Kol dengeye geldiği zaman arkadaki ağırlığın önündeki sayıyı kolun üzerindeki kırmızıya denk gelecek şekilde veya en üstte olacak şekilde sıfıra getiriniz. Ağırlığı çevirmeden sadece öndeki siyah sayılı kısmı çeviriyoruz. Bu sonraki adımda oldukça gerekli

Ağırlık kontrolü için kırmızı çizgi ile sıfırı üst üste getiriyoruz.

Madde 4 : İğne üreticisinin varsa kullanma kılavuzunu okuyunuz. Belirttikleri sayıya ağırlığı öne doğru çevirerek getiriniz. Eğer üreticinin belirtiği herhangi bir sayı yoksa veya kılavuz yok ise 1.5 ile 2.0 arasında bir değer seçmenizi önerebiliriz.

Ağırlığı önde doğru gelecek şekilde 1.5-2.0 arasında bir değere getirin. Bunu deneyerek size en uygun değeri bulabilirsiniz.

Anti-skating ayarını da ağırlık ayarınıza paralel olacak şekilde ayarlamayı unutmayınız. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Sevgilerle