Neden ihtiyaç duyup aldığımı yazarak başlarsam iyi olacak sanırım. İşim gereği bir süre oldukça araba kullanıyordum ve telefonum asla kulağımdan düşmezdi ki hala öyle. Hem güvenlik hemde trafikte bu yüzden nasıl olsa ceza yiyeceğim bari parasını baştan verip kurtulayım diye düşünmüştüm ve iyi ki de düşünmüşüm.

Önemli teknik özellikleri aşağıdaki gibi.

  • Çift telefon desteği
  • Stereo Kulaklık
  • Medya dinleme özelliği

Pil ömrü oldukça güzel ama ne kadar kullanıyorsunuz derseniz şu kadar saat diyemem çünkü hem müzik hem telefon farklı pil harcamalarına neden oluyordur diyebilirim ama şu ana kadar beni hiç yarı yolda bırakmadı.

Üzerinde normal bluetooth kulaklıklara göre daha fazla düğme barındırmaktadır. Bunlar stantart cevaplama ses açıp kısma düğmelerinden farklı olarak, parçayı başlatma durdurma, ileri alma geri alma ve ses modu tuşlarıdır. (Ses modu tuşu müzik dinlerken sesi daha güzel hale getirmektedir.)

Normal bluetooth kulaklık olarak oldukça başarılıdır. Aynı anda iki telefona da hakim olabilirsiniz. Eşlerken biraz problem yaşayabilirsiniz ama yılmadan devam etmeniz gerekmektedir.

İnternette biraz araştırıp okuyunca ses kalitesinin oldukça iyi olduğundan bahsedildiğini okudum ancak benim ses kriterime göre kulaklıkla kullanımda biraz zayıf kalmaktadır. Beraberinde gelen kulaklıklar müzik dinleme yerine daha çok telefon ile konuşma için uygundur. Sony marka kulaklıklar ile de belirli bir kaliteye kadar müzik alabildim ancak yine de tatmin edici değildi.

Ancak son zamanlarda bluetooth ile müzik dinleme olayı oldukça gündemde ve bunun ile ilgili bir sürü cihaz piyasaya sürüldü. Logitech’in bluetooth aktarıcısını deneme fırsatım oldu ama fiyatı yüzünden oldukça gereksiz gelmişti. Eğer sizin böyle bir fikriniz var ise bu üsün bir ses sitemine bağlanıp ses almanıza yarayabilir.

* Kulaklık kısmına yaptığım ufak önlem için şimdiden özür… 🙂

[envira-gallery id=”555″]